Trend zarábania na ľudských slabostiach

Autor: Marika Papinčáková | 4.3.2012 o 19:30 | (upravené 4.3.2012 o 21:39) Karma článku: 6,04 | Prečítané:  559x

"Človek povedz načo sú ti nohy, keď nemôžeš újsť. Pred svetom ktorý ťa núti, vopchať si prsty do úst." Asi takýto pocit som mala, keď raz moja dobrá kamarátka vyslovila zaujímavú myšlienku. Prechádzali sme okolo herne, ktorá je jedným z tých miest, kde ľudia budú hrať aj keby bolo otvorené 25 hodín denne, 8 dní v týždni. Vtedy padla veta, ktorá mne osobne na um nikdy neprišla, ale mala pravdu. Povedala, že "Toto je zvrátená doba, keď ľudia neváhajú zarábať na slabosti a nešťastí iných."

Ja som sa nad tým zamyslela a musím skonštatovať, že je to skutočne tak. Hracie automaty, alkohol, drogy, to všetko sú veci, ktorým prepadnú ľudia síce z rôznych príčin, ale často s rovnako smutným výsledkom. Smutnejšie však na tom je, že na druhom brehu rieky stoja ľudia, ktorí z toho majú osoh a preto tomu vytvárajú živnú pôdu.

Možno si poviete, že človek, ktorý padne do problémov tohto druhu si za to môže sám. No, áno, môže. Ale dostalo by sa mu z toho ľahšie, keby neexistovali pijavice, ktoré nehanenbne parazitujú na ňom a jeho slabosti.

Mňa ani nikoho z mojich blízkych sa toto našťastie netýka. Ale musím sa pozastaviť nad tým, že o aký nehanebný a parazitický spôsob zárobku ide. Výsledkom je ľudská troska, okolo ktorej ostane zničená rodina. A štát sa len prizerá, lebo tiež má z toho nemalé zisky. Zabúda sa však na to, že konečný dôsledok, teda psychiatrické liečenie týchto ľudí nieje pre štát zadarmo, ale to už je na inú debatu.

Neviem ako vám, ale mne je z tohto trendu zarábania na slabostiach iných ľudí skutočne zle, priam na strčenie tých v úvode spomínaných prstov do úst!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?