Cesta ako byť 22 rokov starostom obce.

Autor: Marika Papinčáková | 4.4.2012 o 15:15 | (upravené 23.2.2014 o 13:30) Karma článku: 3,60 | Prečítané:  472x

Môže mať jedna dedina toho istého starostu dvadsaďdva rokov? No nie je to bežnou praxou, ale keď si tú istú starostku volia obyvatelia stále naokolo, tak niet tej sily, čo by to zmenila. Ak však je to s občianskym vybavením a celkovou situáciou v danej obci z roka na rok horšie a tá starostka je zas a znova stále volená, je to na pováženie. Čo je pre každého súdneho človeka nepochopiteľné, je v dedine, odkiaľ pochádzam možné. Tento blog píšem ako verejnú a otvorenú kritiku situácie v obci Suché v Michalovskom okrese, z ktorej pochádzam.

Naša obec má už 22 rokov jednu a tú istú starostku. Dostáva dôveru ľudí napriek tomu, že sa dá úplne objektívne povedať, že situácia okolo dediny a občianskeho vybavenia sa postupne zhoršuje. Chcem dať na zreteľ veci, ktoré mne osobne veľmi na tejto situácii vadia.

Autobusová zastávka:

V jeseni bola miestna autobusová zastávka zničená. Jej devastáciu začal jeden z poslancov miestneho zastupiteľstva, ktorý sekerou osekal lavičky v nej. Dôvodom bolo, že mu vadilo zhromažďovanie tunajšej mládeže v jej priestoroch a obhajoval sa nočným kľudom. Pričom jeho vandalské počínanie prebehlo v čase približne o 21:40, kde o nočnom kľude nemohlo byť ešte ani reči. Keď sa starostka o tomto dozvedela, tak iba skonštatovala, že jeho počínanie považuje za správne.

Pár dní neskôr sa v noci odohral incident, kde niekto túto zastávku presunul priamo do stredu cesty. Zastávka sa stala nepoužiteľnou. Do dnešného dňa sa nezistilo, kto to spravil, napriek tomu, že starostka to dala vyšetriť v domnení, že tí, ktorých podozrieva (pár miestnych chlapcov) sú za to zodpovední. Nič sa však nepotvrdilo. Jedno je isté, zastávka dodnes nestojí, lebo na ňu podľa slov starostky niesú peniaze. Namiesto nej tam teraz stojí provizórna lavička, ktorá je viac výsmechom starostke ako nejakou náhradou.

 

Ihrisko:

Ihrisko, kde decká hrajú futbal by malo byť neodmysliteľnou súčasťou dediny. Bohužiaľ aj toto u nás pokuľháva. Ihrisko síce máme, ale niet toho, kto by sa oňho staral. Vyzerá to s ním asi tak, že minulého roku pripomínalo skôr džungľu a bola na ňom tráva viac ako meter vysoká. Nechala to zájsť tak ďaleko aj napriek tomu, že tunajší chlapci boli opakovane na úrade prosiť o kosačku a prejavili ochotu ihrisko si upraviť. Nebola ochotná im ju požičať a tak im vzala aj defacto posledný kúsok prázdninovej zábavy, ktorý mohli v Suchom nájsť.

 

Deti a mládež ako úhlavný nepriateľ:

Vzťah starostky s miestnymi deťmi a mladými je na bode mrazu. Jej mantalita sa nesie v duchu, že mládež je zlá jediným cieľom ich počínania je všetko zničiť. Márne by ste u nás hľadali miesto ako klubovňa, posilňovňa, alebo miestnosť s ping-pongovým stolom, aké majú v okolitých dedinách mladí bežne k dispozícii. Aj keď nie všetko, tak aspoň niečo z toho k dispozícii majú, ale u nás je jedno veľké, vákuovo balené NIČ. Ak sa náhodou nejaká tá skupinka zhromaždí pred obecným úradom, neváha ich odtiaľ vyhnať, napriek tomu, že sa jedná o verejné priestanstvo. Nezaujíma ju, že decká skutočne nemajú kam ísť, najradšej by bola, keby len sedeli doma. Ja si však myslím, že mládež je všade zhruba rovnaká a keby chcela, vedela by s nimi jednať normálnym spôsobom. Takto docialila iba to, že keď vyjdete v piatok večer na dedinu, tak to tam vyzerá ako keby udrel mor. Tí, ktorí sú starší, idú do mesta a tí, ktorí nemajú ako, sedia za počítačom.

 

Toto sú veci, ktoré mi na našej starostke najviac vadia. No a nejde mi do hlavy, že osoba, za starostovania ktorej sa situácia v dedine stále zhoršuje a ktorá posledné roky nejaví ani minimálny záujem o názor občanov je zas a znova volená na svoj post. Je to smutné, ale je to tak a hlavným dôvodom je, že sa zatiaľ nikdy nenašiel protikandidát, ktorý by mohol ponúknuť reálnu alternatívu. Vďaka tomu si môže veselo sedieť na obecnom úrade, splniť si najdôležitejšie a o nič sa nezaujímať...Veď čo, nech je naša dedina na čele s lavičkou namiesto autobusovej zastávky ďalej na smiech každému, kto tadiaľ prechádza.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?