Večná spomienka na večné mesto

Autor: Marika Papinčáková | 25.11.2012 o 11:42 | (upravené 25.11.2012 o 12:41) Karma článku: 3,61 | Prečítané:  348x

Dnes ráno, keď som zapla svoj notebook s cieľom preriediť staré súbory, som po dlhšom čase natrafila na zložku s názvom "Rím 2012". Preklikanie fotiek mi znovu oživilo spomienku, spred pár mesiacov, kedy som mala tú česť stráviť takmer týždeň v talianskej metropole a na Univerzite Tor Vergata. S odstupom pár mesiacov, môžem povedať, že moja spomienka na "večné mesto" bude s najväčšou pravdepodobnosťou tiež večná.

Cesta do Ríma sa mi začala črtať vo februári tohto roka, keď mi túto možnosť ponúklo bratislavské UPC, vďaka tomu, že sa podieľam na fungovaní kaplnky na VI Družba, ktorá je ich pobočkou. Kedže cesta bola plánovaná na prelome apríla a mája, váhala som, nakoľko ostával už iba necelý mesiac do skúškového obdobia. Nakoniec som sa však rozhodla ísť...

Cesta do Ríma sa konala v súvislosti s celoeurópskym stretnutím univerzitnej mládeže, ktoré sa tam konalo. Zo Slovenska išli dva autobusy, teda takmer sto vysokoškolákov zo všetkých kútov Slovenska. Vyrážali sme z Bratislavy a cesta dlhá 1200 kilometrov nám trvala zhruba 14 hodín.

Prvé čo nás po príchode upútalo, bol kampus rímskej univerzity Tor Vergata, kde sme boli ubytovaní. Vraveli sme si, že toto snáď ani nemôže byť internát...s Družbou, alebo Mlynskou dolinou sa to nedalo ani len porovnať.Prikladám pár fotiek:

IMAG0118.jpgIMAG0106.jpgIMAG0131.jpg

V deň, keď sme prišli do talianskej metropoly, sme hneď navštívili aj posluchárne spomínanej univerzity. Tak ako pri intráku, aj tam sme ostali v nemom úžase.

Ďalšie dni sme strávili obhliadkou rímskych pamätihodností. Stihli sme toho v celku dosť, aj keď ja osobne mám pocit, že Rímu som dlžná ešte návrat, lebo veľa vecí som vidieť nestihla. Medzi najzaujímavejšie miesta určite patrili: Bazilika sv.Petra, Vatikán, Koloseum, Panteón, Fontana di trevi, Piazza Navona, Forum Romanum...a mnoho iných.

IMAG0173.jpg

IMAG0162.jpg

 

IMAG0153.jpg

IMAG0257.jpg

P1220908.JPG

 

IMG_4505.jpg

Po tom, ako sme si obzreli krásy Ríma, sme sa na spatočnej ceste zastavili aj v Talianskych Alpách, v dedinke Oies v Taliansko Rakúskom pohraničí. Oies je miesto, kde sa narodil sv.Jozef Freinademetz, patrón bratislavského UPC. Dolomity namňa urobili naozaj veľký dojem... :)

IMG_4780.jpg

Pri spomienke na týchto pár dní v Taliansku dúfam, že sa mi do Ríma podarí ešte niekedy vrátiť a vidieť veci, ktoré sa mi tentokrát vidieť nepodarilo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?