"Diskriminačný" múr v Košiciach

Autor: Marika Papinčáková | 20.8.2013 o 16:42 | (upravené 20.8.2013 o 17:10) Karma článku: 13,03 | Prečítané:  335x

Mnohí vedia, že medzi ešte stále slušným, aj keď pre majetok nie celkom bezpečným, sídliskom Luník VIII a susedným, neslávne známym Luníkom IX vyrástol múr. Dá sa polemizovať, čo všetko má za cieľ, ale jedno sa mu už podarilo určite. Jeho existencia dosť pobúrila istú eurokomisárku. Vraj pre to, že ide o segregáciu etnickej skupiny od ostatného obyvateľstva. Myslí si to však právom?

Obyvatelia Luníka VIII by vedeli rozprávať o rozbitých autách, či oknách, odcudzených veciach, či odpadkoch. Predpokladám, že väčšine ľudí z luníka VIII neprekáža farba pleti obyvateľov, ale to, že kvôli ich správaniu občas utrpia nejakú majetkovú ujmu.

Každému normálnemu človeku je úplne jedno, či je niekto iný biely, hnedý, žltý, červený, alebo premňa zamňa aj zelený. Pri tomto probléme je to absolútne bezpredmetné. Bavíme sa totiž o neprispôsobivej skupine občanov, ktorú často bsolútne nezaujímajú ani zákony, nieto ešte aby sa zaoberali nepísanými pravidlami morálky a slušného správania.Práve pred takýmto správaním sa snažia obyvatelia z "osmičky" ochrániť svoj majetok.A ako som spomínala vyššie, to správanie by im určite vadilo vždy, bez ohľadu na rasu človeka, ktorý sa takého konania dopúšťa.

A k argumentom, že každý má právo na slobodný pohyb, dodám len výrok Jeane J. Rousseaua "Moja sloboda končí tam, kde začína sloboda iného človeka." Navyše, Luník VIII nie je naokolo ohradený múrom bez možnosti vstupu. Dostať sa naňho dá úplne normálne, z viacerých iných miest. Teda prístup tam majú aj obyvatelia L IX, akurát to majú trocha ďalej. Nič im však vo vstupe nebráni, teda nejde o segregáciu. No a pokiaľ má na to pani eurokomisárka iný názor, nech si obzrie Luník IX naživo a uvidíme, či potom bude mať odvahu cez noc odparkovať svoje auto na susednom sídlisku...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?